VokietijaVokietija

ES narė nuo: įkūrimo (1952)

Sostinė: Berlynas

Bendras plotas: 356 854 km²

Gyventojų sk.: 82 mln.

Valiuta: Euro zonos narė nuo 1999 (€)

Šengeno erdvė: Šengeno erdvės narė nuo 1985

Vokietija

Vokietija iš visų ES šalių turi daugiausiai gyventojų. Jos teritorija driekiasi nuo Šiaurės ir Baltijos jūrų šiaurėje iki Alpių pietuose, ja teka kelios didžiosios Europos upės – Reinas, Dunojus ir Elbė.

Vokietija yra federacinė respublika. Nacionalinės įstatymų leidžiamosios institucijos yra Bundestagas (Bundestag), kurio nariai visuotiniu balsavimu renkami kas ketveri metai, ir Bundesratas (Bundesrat), kurį sudaro 69 šešiolikos žemių (Bundesländer) atstovai.

Po Antrojo pasaulinio karo Vokietija buvo padalyta į demokratinę Vakarų Vokietiją ir komunistinę Rytų Vokietiją (Vokietijos Demokratinė Respublika). Berlyno siena tapo šio padalijimo simboliu. Ji griuvo 1989 m., o dar po metų Vokietija buvo suvienyta.

Vokiečių kalbą kaip gimtąją Europos Sąjungoje vartoja didžiausias gyventojų skaičius. Vokietijos ekonomika užima trečiąją vietą pasaulyje. Čia gaminami automobiliai, tiksliosios mašinos, elektroninė ir ryšių įranga, cheminės medžiagos ir farmacijos produktai bei daug kitų gaminių. Vokietijos įmonės daug investavo į Vidurio ir Rytų Europos šalis, 2004 m. įstojusias į ES.

Vokietijoje gimė Johannas Sebastianas Bachas, Ludwigas van Beethovenas, Johannesas Brahmsas, Richardas Wagneris ir daugybė kitų kompozitorių. Milžinišką Vokietijos minties ir žodžio meistrų paveldą kūrė Lutheris, Goethe, Schilleris, Nietzsche, Kantas, Brechtas, Thomas Mannas ir kiti.

Vokietija užima antrą vietą pasaulyje pagal apynių auginimą ir garsėja savo kokybišku alumi. Mozelio ir Reino slėniuose daromas vynas.

Naudingos nuorodos

KONTAKTAI

Bendra informacija

Kreipkitės nemokamu tel.
00 800 6 7 8 9 10 11 Informacija apie skambučius

Siųskite klausimus e. paštu

Lankymasis ES institucijose ir jų kontaktiniai duomenys, kontaktinė informacija žiniasklaidai

Vokietija

Padėkite mums tobulinti tinklalapį

Ar radote reikiamą informaciją?

TaipNe

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?