SuomijaSuomija

ES narė nuo: 1995 m.

Sostinė: Helsinkis

Bendras plotas: 338 000 km²

Gyventojų sk.: 5,3 mln.

Valiuta: Euro zonos narė nuo 1999 (€)

Šengeno erdvė: Šengeno erdvės narė nuo 1996

Suomija

Suomija, miškų ir ežerų šalis, turbūt geriausiai žinoma dėl savo laukinės gamtos grožio. Tolimoje šiaurėje vasaros baltosios naktys, kada saulė nenusileidžia visą parą, trunka apie 10 savaičių. Žiemą šiuose kraštuose saulė beveik aštuonias savaites nepasirodo iš už horizonto.

Kadangi septynis amžius (nuo XII a. iki 1809 m.) Suomija buvo Švedijos sudėtyje, apie 6 % gyventojų kalba švediškai. Suomija tapo nepriklausoma valstybe po 1917 m. Rusijos revoliucijos. Nuo to laiko Suomija yra respublika. Ji turi vienerių rūmų parlamentą, kurio 200 narių renkami kas ketveri metai.

Šalyje išsivystė moderni, konkurencinga ekonomika. Suomija yra telekomunikacijų įrangos lyderė pasaulyje. Daugiausiai eksportuojama ryšių įrangos ir mašinų gamybos produktų, popieriaus, celiuliozės ir medienos, stiklo dirbinių, nerūdijančio plieno ir keramikos.

Atokių šiaurinių kraštų grožis įkvėpė daugelį menininkų, tarp jų kompozitorių Jeaną Sibeliusą ir architektą bei modeliuotoją Alvarą Aalto. Iš Suomijos yra kilusios ir kelios ryškiausių sporto žvaigždžių, tarp jų – „Formulės 1“ pilotus Mika Häkkinenas ir Kimis Räikkönenas.

Suomių virtuvei įtakos turėjo Rusijos ir Švedijos patiekalai. Tradiciniai patiekalai yra žuvies (ypač lašišų ir vėgėlių ikrai) bei šiaurės elnių mėsos. Verti paragauti valgiai yra karjalanpiirakka (ryžių ar bulvių tešlainiai) ir kalakukko (pyragas su žuvies ir lašinių įdaru).

Naudingos nuorodos

KONTAKTAI

Bendra informacija

Kreipkitės nemokamu tel.
00 800 6 7 8 9 10 11 Informacija apie skambučius

Siųskite klausimus e. paštu

Lankymasis ES institucijose ir jų kontaktiniai duomenys, kontaktinė informacija žiniasklaidai

Suomija

Padėkite mums tobulinti tinklalapį

Ar radote reikiamą informaciją?

TaipNe

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?