DānijaDānija

Pievienošanās gads ES: 1973

Galvaspilsēta: Kopenhāgena

Kopējā platība: 43 094 km²

Iedzīvotāji: 5,5 miljoni

Naudas vienība: Dānijas krona (kr.)

Šengenas zona: Šengenas zonas dalībniece kopš 1996

Dānija

Dānijā ietilpst Jitlandes pussala un ap 400 salu, kurām katrai dots savs nosaukums. No tām 82 ir apdzīvotas, un lielākās ir Fīna un Zēlande.

Dānijai ir plaši attīstīta zvejniecība un pieder milzīga tirdzniecības flote. Galvenās ražošanas nozares ir pārtikas un ķīmiskā rūpniecība, mašīnbūve, metālapstrāde, elektronikas un transporta iekārtu ražošana, alus, papīra un koka izstrādājumu ražošana. Arī tūrisms ir svarīga saimnieciskā darbība.

No VIII līdz XI gadsimtam dāņi bija pazīstami kā vikingi. Kopā ar norvēģiem un zviedriem viņi iekaroja kolonijas, devās laupījumos un tirgojās visos Eiropas nostūros. Šodien dāņi lepojas ar savas valsts labklājību un visiem iedzīvotājiem pieejamo sociālo aizsardzību.

Dānija ir konstitucionāla monarhija, ko šodien pārvalda saskaņā ar 1953. gada konstitūciju. Vienpalātas parlamentā jeb Folketing ir 179 vēlēti deputāti.

Pazīstamāko dāņu vidū jāpiemin slaveno pasaku autoru Hansu Kristianu Andersenu, rakstnieci Karenu Bliksenu, kā arī arhitektu un dizaina mākslinieku Arni Jakobsenu. Dāņu kino ir guvis starptautisku atzinību, lielā mērā pateicoties režisoram eksperimentētājam Larsam fon Trīram.

Dāņu virtuves pazīstamāko ēdienu vidū ir īpaši pagatavotas sviestmaizes smørrebrød , vārīti vai cukurā apbrūnināti kartupeļi, vārīti sarkanie kāposti, cūkas vai pīles cepetis.

Noderīgas saites

KONTAKTI

Ja jums ir vispārīgi jautājumi

Zvaniet pa tālr.
00 800 6 7 8 9 10 11 Sīkāk par šo pakalpojumu

Sūtiet jautājumus pa e-pastu

Iestāžu kontaktinformācija un ziņas par to apmeklējumiem, kontakti presei

Dānija

Atsauksmes

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?