DanijaDanija

ES narė nuo: 1973 m.

Sostinė: Kopenhaga

Bendras plotas: 43 094 km²

Gyventojų sk.: 5,5 mln.

Valiuta: Danijos krona (kr.)

Šengeno erdvė: Šengeno erdvės narė nuo 1996

Danija

Danija įsikūrusi Jutlandijos (Jylland) pusiasalyje ir apie 400 salų, kurioms suteikti pavadinimai. 82 iš šių salų yra gyvenamos, didžiausios – Fiuno (Fyn) ir Zelandijos (Sjælland) salos.

Danija turi išplėtotą žuvies pramonę ir nemažą prekybos laivyną. Pagrindinės gamybos šakos yra maisto produktų, cheminių medžiagų, mašinų, metalo gaminių, elektroninės ir transporto įrangos, alaus, popieriaus ir medienos gaminių. Turizmas taip pat yra svarbi ekonomikos šaka.

Nuo VIII iki XI amžiaus danai buvo žinomi vikingų vardu. Kartu su norvegais ir švedais jie steigė kolonijas, plėšikavo ir prekiavo visoje Europoje. Šiandien danai didžiuojasi savo gerovės valstybe, kurioje kiekvienam užtikrinta įvairiapusė socialinė apsauga.

Danija yra konstitucinė monarchija, valdoma remiantis 1953 m. konstitucija. Vienerių rūmų parlamente (Folketing) yra 179 renkami nariai.

Tarp žymiausių danų yra rašytojas Hansas Christianas Andersenas, garsus pasakininkas, rašytoja Karen Blixen ir dizaineris Arne'as Jacobsenas. Danų kiną tarptautiniu mastu garsina eksperimentuoti nevengiantis režisierius Larsas von Trieras.

Tradiciniai Danijos virtuvės patiekalai – tai sumuštiniai (smørrebrød), virtos arba cukruje skrudintos bulvės, virti raudonieji kopūstai, kiaulienos ir antienos kepsniai.

Naudingos nuorodos

KONTAKTAI

Bendra informacija

Kreipkitės nemokamu tel.
00 800 6 7 8 9 10 11 Informacija apie skambučius

Siųskite klausimus e. paštu

Lankymasis ES institucijose ir jų kontaktiniai duomenys, kontaktinė informacija žiniasklaidai

Danija

Padėkite mums tobulinti tinklalapį

Ar radote reikiamą informaciją?

TaipNe

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?