ČehijaČehija

Pievienošanās gads ES: 2004

Galvaspilsēta: Prāga

Kopējā platība: 78 866 km²

Iedzīvotāji: 10,5 miljoni

Naudas vienība: Čehijas krona (Kč)

Šengenas zona: Šengenas zonas dalībniece kopš 2007

Čehija

Čehija kļuva par neatkarīgu valsti 1993. gada janvārī, kad Čehoslovākija sadalījās divās daļās. Pirms Otrā pasaules kara Čehoslovākija bija viena no 10 rūpnieciski attīstītākajām valstīm pasaulē, kā arī vienīgā Centrāleiropas valsts, kurā saglabājās demokrātija līdz 1938. gadam.

Čehijas galvaspilsētai Prāgai ir vairāk nekā 1000 gadi, un tā ir bagāta ar dažādu stilu vēsturisko arhitektūru. Šī iemesla dēļ pilsētā labprāt uzņem filmas visā pasaulē slaveni režisori.

Ražošana, īpaši automobiļu, darbgaldu un inženiertehnisko ražojumu rūpniecība, joprojām ir svarīgākā nozare tautsaimniecībā. Valsts austrumos Morāvijā liela nozīme ir dzelzs un tērauda rūpniecībai. Galvenie kultūraugi ir kukurūza, cukurbietes, kartupeļi, kvieši, mieži un rudzi.

Gandrīz 95 % valsts teritorijas klāj kalni un pakalni, tāpēc tajā ir ideāli apstākļi slēpošanai, kalnu riteņbraukšanai un kalnu pastaigām. Meža platības apdzīvo mežacūkas un lapsas.

Čehijā ražo pasaulē izslavētu alu, arī Pilzenes alu. Morāvijas dienvidu apgabalos un dažviet Bohēmijā ražo vīnu. Valstī ir veseli 900 dabiski avoti, tos izmanto minerālūdens ieguvei lielā daudzumā. Tradicionālo ēdienu vidū iecienīti ir knedlíky jeb knēdeļi, ko pagatavo no kartupeļiem vai maizes.

Slavenākie čehi ir jūgendstila mākslinieks Alfonss Muha, komponisti Antonīns Dvoržāks un Bedržihs Smetana, maratona skrējējs Emīls Zatopeks un rakstnieki Francs Kafka un Milans Kundera.

Noderīgas saites

KONTAKTI

Ja jums ir vispārīgi jautājumi

Zvaniet pa tālr.
00 800 6 7 8 9 10 11 Sīkāk par šo pakalpojumu

Sūtiet jautājumus pa e-pastu

Iestāžu kontaktinformācija un ziņas par to apmeklējumiem, kontakti presei

Čehija

Atsauksmes

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?