BulgārijaBulgārija

Pievienošanās gads ES: 2007

Galvaspilsēta: Sofija

Kopējā platība: 111 910 km²

Iedzīvotāji: 7,6 miljoni

Naudas vienība: levas (лв)

Šengenas zona: Valstis, kas neietilpst Šengenas zonā

Bulgārija

Bulgārija atrodas Balkānu sirdī, un tai raksturīga ainavu dažādība. Ziemeļus rotā plašas Donavas ielejas, bet rietumos lielākoties ir augstienes un paaugstināti līdzenumi. Austrumos Melnā jūra vilina tūristus visa gada garumā.

Dibināta 681. gadā, Bulgārija ir viena no vecākajām valstīm Eiropā. Tās vēsturi ietekmējis izvietojums tuvu Eiropas robežai ar Āziju. Apmēram 85 % iedzīvotāju ir pareizticīgie kristieši, un 13 % — musulmaņi. Ap 10 % iedzīvotāju ir turku izcelsmes, bet 3 % ir čigāni. Arī tradicionālajos ēdienos jūtama rietumu un austrumu ietekme. Droši vien, ka visslavenākais bulgāru ēdiens ir jogurts. Uzskata, ka tie, kas to ēd regulāri, ilgi dzīvo.

Bulgārijas Nacionālajā asamblejā (vienpalātas parlamentā) ir 240 locekļi, viņus ievēl uz četriem gadiem.

Bulgārijas galvenās eksportpreces ir vieglās rūpniecības ražojumi, pārtika un vīns, kas ar panākumiem konkurē Eiropas tirgos.

Tautas mūzikas mīļotāji noteikti zina vairākus bulgāru mūziķus. Vienu bulgāru tautas dziesmu iekļāva arī zelta platē, ko NASA ar “Voyager” aizsūtīja kosmosā. Slavenāko bulgāru vidū ir jāmin filozofe Jūlija Kristeva, 1981. gada Nobela prēmijas laureāts literatūrā Eliass Kanetti un daudzu netradicionālu brīvā dabā izvietojamu skulptūru autors Hristo Javačevs (“Hristo”).

Noderīgas saites

KONTAKTI

Ja jums ir vispārīgi jautājumi

Zvaniet pa tālr.
00 800 6 7 8 9 10 11 Sīkāk par šo pakalpojumu

Sūtiet jautājumus pa e-pastu

Iestāžu kontaktinformācija un ziņas par to apmeklējumiem, kontakti presei

Bulgārija

Atsauksmes

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?