BulgaariaBulgaaria

ELiga ühinemise aasta: 2007

Pealinn: Sofia

Üldpindala: 111 910 km²

Rahvaarv: 7,6 miljonit

Rahaühik: levi (лв)

Schengeni ala: Ei kuulu Schengeni alasse

Bulgaaria

Bulgaaria asub Balkani südames. Tema maastik on väga mitmekesine. Põhjas domineerivad suured Doonau madalikud, lõunas kõrgustikud ja kõrgtasandikud. Musta mere rannik idas on aastaringselt turistide meelispaigaks.

Bulgaaria on üks vanemaid riike Euroopas, asutatud 681. aastal. Tema ajalugu mõjutab asend Euroopa ja Aasia piirialal. Umbes 85 % elanikkonnast on õigeusklikud kristlased ja 13 % moslemid. Umbes 10 % elanikkonnast on türklased ning 3 % romid. Samalaadselt kajastab ka traditsiooniline köök segu ida ja lääne mõjudest. Bulgaaria kõige tuntum toit võiks olla jogurt, millele on omistatud toime pikaealisusele juhul, kui seda regulaarselt tarvitada.

Bulgaaria ühekojaline parlament – rahvusassamblee koosneb 240 neljaks aastaks valitud liikmest.

Bulgaaria ekspordib põhiliselt kergetööstustoodangut, toiduaineid ja veine, mis konkureerivad edukalt Euroopa turul.

Rahvamuusika sõbrad teavad kindlasti mitmeid Bulgaariast pärit muusikuid. Bulgaaria rahvalaul on lisatud kuldplaadile, mille NASA saatis Voyager-sondiga kosmosesse. Kuulsad bulgaarlased on filosoof Julia Kristeva, 1981. aasta Nobeli kirjanduspreemia laureaat Elias Canetti ning paljude tavatute väliskulptuuride autor Christo Javachev („Christo”).

Kasulikud viidad

Bulgaaria

Aidake meil veebisaiti täiustada

Kas leidsite otsitava teabe?

JahEi

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?