BelgijaBelgija

ES narė nuo: įkūrimo (1952)

Sostinė: Briuselis

Bendras plotas: 30 528 km²

Gyventojų sk.: 10,7 mln.

Valiuta: Euro zonos narė nuo 1999 (€)

Šengeno erdvė: Šengeno erdvės narė nuo 1985

Belgija

Belgija yra federacinė valstybė, padalyta į tris regionus: olandiškai (flamandų dialektu) kalbančią Flandriją šiaurėje, Valoniją pietuose, kur kalbama prancūziškai, ir Briuselį – dvikalbę sostinę, kurioje ir prancūzų, ir olandų kalbos turi oficialiosios kalbos statusą. Šalies rytuose nedidelė gyventojų dalis (apie 70 000) kalba vokiškai.

Belgijos kraštovaizdis labai įvairus: 67 kilometrų ilgio pajūris ir žemumos Šiaurės jūros pakrantėje, plynaukštė šalies viduryje ir miškingas, kalvotas Ardėnų regionas pietryčiuose.

Briuselyje įsikūrusios kelios tarptautinės organizacijos: čia yra dauguma Europos Sąjungos institucijų, taip pat NATO būstinė.

Belgija nepriklausoma valstybė yra nuo 1830 m., jos politinė sistema – konstitucinė monarchija. Parlamentą sudaro dveji rūmai: Atstovų Rūmai, kurių nariai renkami ne daugiau kaip ketveriems metams, ir Senatas, arba Aukštieji Rūmai, kurių nariai renkami arba kooptuojami. Dėl savitos politinės padėties Belgiją paprastai valdo koalicinės vyriausybės.

Pasaulyje gerai žinomi belgai Georges'as Rémi (Hergé), komiksų apie Tintiną autorius, rašytojai Georges'as Simenonas ir Hugo Clausas, kompozitorius ir dainininkas Jacques'as Brelis ir dviratininkas Eddy Merckxas. Dailininkai Jamesas Ensoras, Paulas Delvaux'as ir René Magritte'as yra šiuolaikiniai Rubenso ir kitų praeities flamandų meistrų pasekėjai.

Belgija garsėja šokoladu, kuris vertinamas visame pasaulyje. Vienas mėgiamiausių patiekalų yra midijos ir gruzdintos bulvytės, kurias, kaip sakoma, sugalvojo belgai. Šalyje daromas per 1000 rūšių alus.

Naudingos nuorodos

KONTAKTAI

Bendra informacija

Kreipkitės nemokamu tel.
00 800 6 7 8 9 10 11 Informacija apie skambučius

Siųskite klausimus e. paštu

Lankymasis ES institucijose ir jų kontaktiniai duomenys, kontaktinė informacija žiniasklaidai

Belgija

Padėkite mums tobulinti tinklalapį

Ar radote reikiamą informaciją?

TaipNe

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?