AustrijaAustrija

ES narė nuo: 1995 m.

Sostinė: Viena

Bendras plotas: 83 870 km²

Gyventojų sk.: 8,3 mln.

Valiuta: Euro zonos narė nuo 1999 (€)

Šengeno erdvė: Šengeno erdvės narė nuo 1995

Austrija

Vakarinėje ir pietinėje Austrijos dalyje dominuoja Alpės, o rytinės provincijos su Viena yra Dunojaus baseine.

Iki Pirmojo pasaulinio karo pabaigos Austrija buvo didelės imperijos, šimtmečiais valdžiusios didžiąją Vidurio Europos dalį, centras. Dabar Austrija yra iš devynių žemių sudaryta federacinė respublika.

Vienoje įsikūrę nemažai tarptautinių organizacijų, tarp jų – Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos sekretoriatas, Tarptautinė atominės energijos agentūra ir Naftą eksportuojančių šalių organizacija (OPEC).

Austrijos parlamentas sudarytas iš dvejų rūmų. Nacionalinę Tarybą Nationalrat) sudaro 183 nariai, tiesioginiuose rinkimuose renkami penkerių metų kadencijai. Federacijos Taryba (Bundesrat) yra aukštesnieji rūmai, turintys apie 62 narius, atstovaujančius kiekvienai provincijai. Jie renkami ketverių arba šešerių metų kadencijai.

Austrija turi gausų kultūros paveldą. Wolfgangas Amadeusas Mozartas yra neginčijamai garsiausias kompozitorius, labai populiari ir Franzo Schuberto muzika. Filosofijos ir idėjų pasaulyje netyla ginčai dėl Sigmundo Freudo darbų, o Liudwigas Wittgensteinas buvo vienas iš įtakingiausių XX amžiaus mąstytojų filosofų. Meno srityje plačiai pagarsėję Gustavo Klimto XIX a. pabaigoje tapyti paveikslai.

Austrija turi mišrią pramonės ir žemės ūkio ekonomiką, turizmas irgi duoda nemenkų pajamų.

Populiariausi Austrijos virtuvės patiekalai, pvz., Wiener Schnitzel ir Apfelstrudel tapo tarptautiniais, kurių pavadinimų versti nebereikia.

Naudingos nuorodos

KONTAKTAI

Bendra informacija

Kreipkitės nemokamu tel.
00 800 6 7 8 9 10 11 Informacija apie skambučius

Siųskite klausimus e. paštu

Lankymasis ES institucijose ir jų kontaktiniai duomenys, kontaktinė informacija žiniasklaidai

Austrija

Padėkite mums tobulinti tinklalapį

Ar radote reikiamą informaciją?

TaipNe

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?