Navigācijas ceļš

  • Kā ES darbojas
    • Pamatinformācija
    • ES iestādes, aģentūras un citas struktūras
    • Darbs ES iestādēs vai ES interesēs

TurcijaTurcija

Galvaspilsēta: Ankara

Kopējā platība: 780 580 km²

Iedzīvotāji: 71,5 miljoni

Naudas vienība: Turcijas lira (TRY)

Šengenas zona: Valstis, kas neietilpst Šengenas zonā

Turcija

Turcijai, kas atrodas krustcelēs starp Eiropu un Āziju, ir raksturīga kultūras un etniskā daudzveidība. Tās vēsture sākusies līdz ar senajām civilizācijām, piemēram, hetu civilizāciju, caurvijusies grieķu un romiešu laikam (kad tās teritorijā apustulis Pāvils sludināja kristietību), pieredzējusi vēlāko Bizantijas impēriju un, visbeidzot, osmaņu valdīšanas laiku. Mūsdienu Turcijas Republika ir dibināta 1923. gadā kā rietumnieciska, sekulāra valsts. Gandrīz 99 % iedzīvotāju ir musulmaņi. Valsts dienvidaustrumu daļā dzīvo skaita ziņā liela kurdu kopiena.

Konstantinopole (tagadējā Stambula), kas atrodas pie Melno jūru un Vidusjūru savienojošā Bosfora šauruma, mūsu ēras 330. gadā kļuva par Bizantijas impērijas (Romas impērijas austrumdaļas) galvaspilsētu.

Pie Turcijas arhitektūras pērlēm pieskaitāmas Selima un Suleimana mošejas un slavenā Svētās Sofijas katedrāle, kuru osmaņu iekarotāji pārvērta par mošeju, bet tagad tur ir muzejs. Valsts bagātīgais arheoloģiskais mantojums ir viens no galvenajiem tūrisma objektiem. Savos ziedu laikos Osmaņu impērija bija noteicošais spēks Vidusjūras austrumu un dienvidu daļā un Vidējos Austrumos.

Turku virtuves pamatā ir jēra gaļa, iecienīts ir arī jogurts no kazas piena, īpaši, ja tam pievieno gurķus, ķiplokus vai piparmētras. Šajā zemē ir senas kafijas dzeršanas tradīcijas, un kafijas baudīšanai paredzētās vietās cilvēki parasti mēdz norunāt tikšanos.

Turku slavenības ir mūsdienu Turcijas dibinātājs Mustafa Kemals Ataturks un Nobela prēmijas laureāts rakstnieks Orhans Pamuks.

Noderīgas saites

  • ES delegācija Turcijā en
  • Turcijas Lielā Nacionālā Asambleja en
  • Tūrisma informācija en

KONTAKTI

Ja jums ir vispārīgi jautājumi

Zvaniet pa tālr.
00 800 6 7 8 9 10 11 Sīkāk par šo pakalpojumu

Sūtiet jautājumus pa e-pastu

Iestāžu kontaktinformācija un ziņas par to apmeklējumiem, kontakti presei

Turcija

Atsauksmes

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?