Naršymo kelias

  • Kaip funkcionuoja ES?
    • Pagrindinė informacija
    • Institucijos, įstaigos ir agentūros
    • Darbas ES institucijose

TurkijaTurkija

Sostinė: Ankara

Bendras plotas: 780 580 km²

Gyventojų sk.: 71,5 mln.

Valiuta: Turkijos lira (TRY)

Šengeno erdvė: nėra Šengeno erdvės narė

Turkija

Įsikūrusi Europos ir Azijos kryžkelėje Turkija gausi kultūrų ir tautybių įvairovės. Šalies istorija mena senąją hetitų civilizaciją, graikų ir romėnų viešpatavimo laikus (kai Šv. Paulius čia atnešė krikščionybę), Bizantijos ir Osmanų imperijas. Dabartinė Turkijos Respublika buvo įkurta 1923 m. vakarietiškos pasaulietinės valstybės pavyzdžiu. Beveik 99% gyventojų yra musulmonai. Šalies pietryčiuose gyvena nemažai kurdų.

330 m. Konstantinopolis (dabartinis Stambulas), išsidėstęs prie Bosforo sąsiaurio tarp Juodosios ir Viduržemio jūrų, tapo Bizantijos imperijos, rytinės Romos imperijos dalies, sostine.

Tikri Turkijos architektūros perlai yra Selimiye ir Suleymaniye mečetės ir pasaulinio garso Šv. Sofijos soboras, kurį osmanai pavertė mečete, o dabar ten yra muziejus. Didelis šalies archeologinis paveldas yra viena iš pagrindinių turistinių įdomybių. Savo galios viršūnėje Osmanų imperija dominavo rytiniame ir vakariniame Viduržemio jūros regione ir Artimuosiuose Rytuose.

Pagrindinis Turkijos virtuvės elementas yra aviena, populiarus ir jogurtas iš ožkos pieno, ypač sumaišytas su agurkais, česnakais ar mėtomis. Gyvuoja ilgaamžė kavos gėrimo tradicija, o kavinės yra mėgstama susitikimų vieta.

Tarp garsiausių turkų yra šiuolaikinės Turkijos įkūrėjas Mustafa Kemalis Atatürkas ir Nobelio premijos laureatas rašytojas Orhanas Pamukas.

Naudingos nuorodos

  • ES delegacija Turkijoje en
  • Turkijos Didžioji Nacionalinė Asamblėja en
  • Turizmo informacija en

KONTAKTAI

Bendra informacija

Kreipkitės nemokamu tel.
00 800 6 7 8 9 10 11 Informacija apie skambučius

Siųskite klausimus e. paštu

Lankymasis ES institucijose ir jų kontaktiniai duomenys, kontaktinė informacija žiniasklaidai

Turkija

Padėkite mums tobulinti tinklalapį

Ar radote reikiamą informaciją?

TaipNe

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?