Navigatsioonitee

Euroopa lipp

Euroopa lipp sümboliseerib Euroopa Liitu ning laiemalt ka Euroopa identiteeti ja ühtsust.

Euroopa lipul on kujutatud kaheteistkümnest kuldsest tähest koosnevat ringi sinisel taustal. Tähed sümboliseerivad Euroopa rahvaste ühtsust, solidaarsust ja nende vahel valitsevat harmooniat.

Tähtede arv ei ole kuidagi seotud liikmesriikide arvuga, kuigi ring sümboliseerib ühtsust.

Euroopa lipu ajalugu

Lipu ajalugu ulatub 1955. aastasse. Inimõiguste kaitse ja Euroopa kultuuri edendamisega tegelev Euroopa Nõukogu DeutschEnglishfrançaisitaliano hakkas siis kasutama lipu praegust kujundust. Seejärel soovitas ta ka loodavatel Euroopa institutsioonidel võtta kasutusele sama lipp.

Euroopa Parlament otsustas 1983. aastal, et Euroopa ühenduste lipuks saab lipp, mida seni kasutas Euroopa Nõukogu. 1985. aastal otsustasid kõik ELi juhid võtta lipp Euroopa ühenduste (hiljem Euroopa Liidu) sümbolina kasutusele. Lisaks on Euroopa institutsioonidel praegu olemas ka oma sümbolid.

Euro mälestusmünt: 30 aastat ELi lipu sünnist

Euroopa lipu 30. aastapäeva puhul annavad euroala riigid välja spetsiaalse mälestusmündi. Selle kujunduse valivad välja euroala kodanikud ja elanikud. Te saate kuni27. maini 2015 hääletada oma lemmikkujunduse poolt ning võite võita suurepärase auhinna!

ELi sümboli kasutamine – organisatsioonid ja inimesed väljaspool ELi institutsioone

Laadi Euroopa lipp alla

Aidake meil veebisaiti täiustada

Kas leidsite otsitava teabe?

JahEi

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?