Naršymo kelias

Vidaus rinkos harmonizavimo tarnyba (Prekių ženklai ir pramoninis dizainas)

Vidaus rinkos harmonizavimo tarnyba (VRHT) yra ofi ciali institucija, vykdanti Bendrijos prekių ženklų tvarkymo procedūras nuo 1996 m., o Bendrijos registruotųjų dizainų procedūras – nuo 2003 m. Šios intelektinės nuosavybės teisės galioja visose ES šalyse.

VRDT vaidmuo

Prekių ženklai ir dizainai priklauso privačių bendrovių teisės sričiai. VRHT yra ir Europos bendrijos agentūra, ir pramoninės nuosavybės tarnyba, atliekanti techninę funkciją – pramoninės nuosavybės teisių registraciją.

Kaip paslaugas teikianti institucija, tarnyba turi užtikrinti, kad jos klientai, kitaip tariant, įmonės, kurios įregistruoja savo prekių ženklus ir dizainus tarnyboje, taptų visos jos veiklos mechanizmo ašimi. Tarnyba privalo suteikti jiems geriausias paslaugas už geriausią kainą.

Prekių ženklai ir pramoninis dizainas bendrojoje rinkoje

Bendrijos prekių ženklas ir Bendrijos registruotasis dizainas yra raktas į bendrąją rinką. Dėl jų vienodo pobūdžio formalios procedūros ir jų tvarkymas gali būti paprastesnis – pakanka vienos paraiškos, vieno administracinio centro ir vienos bylos.

Ta pati teisė taikoma ir prekių ženklams, ir dizainams – taip užtikrinama patikima ir unikali jų apsauga visoje Europos Sąjungoje. Toks procedūrų supaprastinimas leidžia gerokai sumažinti išlaidas, palyginti su bendrais kaštais, kurie reikalingi, kai nacionalinė registracija vykdoma visose Europos Sąjungos šalyse.

Šiandieninis VRHT dydis, jos augimo intensyvumas ir tai, kad ji pati išsilaiko nuo antrųjų veiklos metų, įrodo sėkmingą šios sistemos veiklą bendrojoje rinkoje.

Įkurta: 1994

Pirmininkas:
António Campinos

 Papildoma informacija

  • ES katalogas „Kas yra kas“ Deutsch (de) English (en) español (es) français (fr) italiano (it)  

KONTAKTAI

Bendra informacija

Kreipkitės nemokamu tel.
00 800 6 7 8 9 10 11 Informacija apie skambučius

Siųskite klausimus e. paštu

Lankymasis ES institucijose ir jų kontaktiniai duomenys, kontaktinė informacija žiniasklaidai

Padėkite mums tobulinti tinklalapį

Ar radote reikiamą informaciją?

TaipNe

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?