Teisinė informacija | Apie svetainę EUROPA | Paieška | Kontaktai
Europos šventė - Romos sutarties pasirašymo 50-metisPraleisti kalbos išrinkimo juostą (spartusis klavišas=2) 01/02/2008
EUROPA > 50-metis > Naujienos ir žiniasklaida > Tema

112 – vienodas visoje Europoje pagalbos telefono numeris

112 – vienodas visoje Europoje pagalbos telefono numeris

02/02/07

Kasmet vis daugiau keliaujame po Europą, ir gera žinoti, kad visose šalyse vienodu numeriu galime išsikviesti visas pagalbos tarnybas. Nelaimės atveju – ar tai būtų priepuolis, ar eismo įvykis, ar ginkluotas užpuolimas – brangi kiekviena sekundė, ir kuo greičiau atvyks pagalba, tuo bus geriau.

Mobiliuoju ar fiksuotos linijos telefonu surinkę 112 English susisieksite su operatoriumi, kuris padės jums pats arba sujungs su reikiama pagalbos tarnyba. Bet kuriuo atveju rezultatas turėtų būti toks pats, kaip ir paskambinus įprastiniu valstybėje galiojančiu pagalbos telefono numeriu.

Stengiamasi užtikrinti, kad visi skambučių centrai turėtų visą reikiamą įrangą gausybei skambučių priimti –per metus Europoje vien skubių gydytojų iškvietimų užregistruojama 100 milijonų. Kiekvienos šalies pagalbos tarnybos (greitoji pagalba, ugniagesiai, policija) turi turėti ryšį su skambučių centrais, taigi reikia investicijų į technologijas, kad galima būtų tiksliai nustatyti skambinančių asmenų buvimo vietą, nes tai nepaprastai svarbu norint greitai suteikti pagalbą.

Nemažai pastangų reikia ir tam, kad žmonės sužinotų šį numerį ir tinkamai juo naudotųsi. Dabar apie 60 % skambučių yra apgaulingi – dėl to pagalbos tarnybos reaguoja daug lėčiau.

Kuriama nauja technologija, kad, automobiliui patyrus avariją, numeris 112 būtų surenkamas automatiškai.ES norėtų, kad nuo 2009 m. visuose naujuose automobiliuose būtų įdiegta ši nauja automatinio pagalbos skambučio technologija (eCall DeutschEnglishespañolfrançais ).Tačiau tam, kad ši sistema būtų veiksminga, pagalbos tarnybos turėtų gauti ir apdoroti automobilio buvimo vietos duomenis.

Daugiau informacijos: http://www.eena.org

 

Teisinė informacija | Apie svetainę EUROPA | Paieška | Kontaktai | Į puslapio pradžią