Juridisks paziņojums | Par EUROPA | Meklēt | Kontakti
Svinam Eiropu! - Romas Līguma 50. gadadienaIzlaist valodas izvēles joslu (īsinājumtaustiņš=2) 01/02/2008
EUROPA > 50. gadadiena > Ziņas un mediji > Raksts

Portugāles prezidentūra vēlas jaunu ES līgumu līdz oktobrim

Portugāles prezidentūra vēlas jaunu ES līgumu līdz oktobrim
Portugāles premjerministrs Žozē Sokrāts, Vācijas kanclere Angela Merkele un ārlietu ministri Franks Valters Šteinmeijers un Luiss Amado iepriekšējā Eiropas sammitā

29/06/07

Eiropas Savienības prezidentūras stafeti 1. jūlijā uz sešiem mēnešiem pārņem Portugāle.

ES līgums oktobrī - tāda ir portugāļu prezidentūras galvenā prioritāte. Pēc Eiropadomes sammita 21. un 22. jūnijā Portugāles premjerministrs Žozē Sokrāts paziņoja, ka Portugāles prezidentūra 23. jūlijā atklās starpvaldību konferenci. Dalībvalstu pārstāvju uzdevums būs sagatavot nākamo ES līgumu.

Citu prioritāšuEnglishfrançais vidū ir sagatavot nākamo virkni stratēģiju izaugsmes un darbavietu nodrošināšanaiDeutschEnglishfrançais , ko Portugāles prezidentūra vēlas pirmām kārtām orientēt uz inovāciju.

Tieslietu un iekšlietu jomā galvenie punkti dienaskārtībā būs imigrācija, nelegāla un legāla, un jaunu dalībvalstu pievienošanās Šengenas zonaiDeutschEnglishfrançais .

Eiropas Savienības ārlietās prezidentūra uzmanību veltīs ES attiecībām ar Brazīliju un Āfrikas un Vidusjūras valstīm. Izceļams pats pirmais Eiropas Savienības un Brazīlijas sammits 4. jūlijā un Eiropas Savienības un Āfrikas sammits decembrī, kā rezultātā būtu jāpieņem kopēja stratēģija.

Kopš 2007. gada janvāra ir spēkā jauna ES prezidentūras rotācijas kārtība. Tā paredz piemērot kopēju programmuDeutschEnglishfrançais trīs secīgajām prezidentūrām. Vācijas, Portugāles un Slovēnijas prezidentūru "bloks" ir noteicis četras galvenās prioritātes: jauna ES līguma sagatavošana, Lisabonas stratēģijas konsolidēšana, politikas pieņemšana drošības un tieslietu jomā atbilstoši mainīgajai situācijai pasaulē un, visbeidzot, Eiropas Savienības lomas pastiprināšana starptautiskajā arēnā. Kaut arī prezidentūru dala trīs valstis, katra valsts oficiāli prezidē sešus mēnešus. Savas prezidentūras laikam Portugāle ir noteikusi savu nostāju attiecībā uz katru galveno prioritāti.

Portugāles prezidentūras tīmekļa vietne

Juridisks paziņojums | Par EUROPA | Meklēt | Kontakti | Lapas sākums