Právní upozornění | O portálu EUROPA | Hledat | Kontakt
Evropa slaví! - 50. výročí Římské smlouvyPřeskočit lištu s výběrem jazyků (klávesnicová zkratka =2) 01/02/2008
EUROPA > 50. výročí > Logo výročí

Logo výročí

Toto je logo k 50. výročí uzavření Římské smlouvy. Bude použito všemi institucemi EU při oslavách a akcích tohoto výročí a v publikacích vydaných při této příležitosti. Členské státy, regionální a místní úřady, stejně jako nevládní organizace, podnikatelské subjekty a občané se vyzývají k tomu, aby používali toto logo při veškerých akcích organizovaných ve spojení s tímto výročím.

Logo existuje ve 23 jazycích EU a v originále.

Symbolika loga

Logo k 50. výročí uzavření Římské smlouvy znázorňuje hlas všech Evropanů, a to především nových generací. Tito Evropané si přejí mír, stabilitu a prosperitu, aniž by byla narušena jejich práva na individualitu a rozmanitost.

Slovo „společně“ jednoduše a bezprostředně vyjadřuje, z čeho původně vycházela myšlenka Evropy: nejen z politiky, peněz či zeměpisných hranic, nýbrž především ze spolupráce a solidarity.

Jednotlivá písmena znázorněná různými typy písma symbolizují rozmanitost evropských dějin a kultury a „společně“ je pojí význam daného slova.

Použití loga

Evropské společenství získalo od autora právo logo reprodukovat, zobrazovat a šířit, bez územního omezení a bez omezení druhu média a počtu kopií, ve všech současných a budoucích oficiálních jazycích Evropské unie.

Třetí osoby, tedy jiné subjekty než orgány EU, které si přejí použít logo v podobě a jazyce schváleném Společenstvím, tak mohou učinit bez poplatku, ale musí dodržet určité podmínky.

Pravidla používání loga pro třetí osoby ke stažení

Logo a grafická příručka ke stažení

Originál loga byl upraven pro 23 jazyků EU. Grafická příručka obsahuje veškeré technické údaje a pokyny k používání loga.

Grafická příručka ke stažení

Různé jazykové verze loga ke stažení

Jak bylo logo vybráno

Volba loga k 50. výročí proběhla prostřednictvím soutěže, do které se zapojilo 1701 designérů a studentů designu ze všech členských států EU.

Další informace o soutěži, jejích finalistech, třech výhercích a slavnostním předávání cen

Právní upozornění | O portálu EUROPA | Hledat | Kontakt | Začátek stránky